Medarbejdere

Sektion for Orofacial Smerte og Kæbefunktion

Head of Section
NavnJobtitel og KvalifikationerTelefonEmail
Peter Svensson                      Professor, Dr.odont, PhD, DDS                                   +4587168132peter.svensson@dent.au.dk      

 

 

Medarbejdere
NavnJobtitel og KvalifikationerTelefonEmail
Lene Baad-HansenAssociate Professor, Dr.odont, PhD, DDS+4587168123lene.hansen@dent.au.dk
Eduardo CastrillonAssociate Professor and Clinical Instructor, PhD, DDS+4587168259ecdent.au.dk
Karina BendixenAssistant Professor and Clinical Instructor, PhD, DDS+4587168259karina.bendixen@dent.au.dk
Marianne ThordrupPart-time lecturer, DDS+4587167497 marianne.thordrup@dent.au.dk
Gunver MadsenClinical Instructor, DDS+4589167087gunver@dent.au.dk
Bente HaugstedResearch Dental Nurse+4587168147bente.haugsted@dent.au.dk
Inge Damsgaard NordendahlDental Nurse+4593508046inge.nordendahl@dent.au.dk

 

 

Kontact
NavnJobtitel og KvalifikationerTelefonEmail
Hanne Langgaard                   Secretary                                                                +4587168102 hanne.langgaard@dent.au.dk      

 

 

PhD Studerende
NavnKvalifikationerEmail
Lilja K. Dagsdottir                  DDS                                                                                                  lkd@dent.au.dk 
Fernando ExpostoDDS, MScfernando.exposto@dent.au.dk 
Rajath PillaiBDSraj.pillai@dent.au.dk 
Pankaj TanejaBDS, MJDF RCS (Eng), MOralSurg, PG Certpantaneja@dent.au.dk 
Guest Researchers
NavnKvalifikationerEmail
Mai Ikuta                                                                                                                                         mai.ikuta@dent.au.dk             
Gen Udagawagenudagawa@dent.au.dk 

 

 

Research Year Students
NavnStillingEmail
Catharina Poulsen                 Tandlægestuderende                                                                          cpoulsen@dent.au.dk